wtorek, 16 sierpnia 2011

Opowieść o jednej pizzerii Roma-Lazio / Racconto di una pizzeria Roma-Lazio


Opowiem wam dzisiaj o pewnej pizzerii, którą z całą śmiałością mogę polecić. Otóż w Rzymie
pod adresem Via delle Cave 20 znajduje się mała pizzeria Roma-Lazio, którą dzisiejszego wieczora postanowiłem odwiedzić, zjeść i porozmawiać.
W pizzerii jest bardzo miła obsługa, jeden pan lub dwóch przygotowują bardzo dobrą pizzę z czym zechcecie. Miałęm okazję właśnie u nich spróbować pizzy z ziemniakami - super!
Polecam wam i nie mogę się już doczekać kiedy zasiądę w domu do jej produkcji.
Pizza z Roma e Lazio to jak najbardziej włoska pizza, na cienkim cieście zresztą brak słów. Ten kto  mówi, że prawdziwa pizza tylko z pieca - może ma rację mówiąc to w Polsce, ale tutaj mogę się kłócić. W tej pizzerii akurat mają dobre piece elektryczne i nic tej pizzy zarzucić nie można w porównaniu do pizzy z pieca na drewno.
Panowie po krótkiej rozmowie i zjedzonym kawałku pizzy pozwolili mi zrobić kilka zdjęć, popytać o kilka szczegółów a także mogłem podpatrzeć co i jak się robi. Co ciekawe pizzeria ta oferuje również bardzo dobry chleb.Panowie pizzerię prowadzą 14 lat i jak mówią w przygotowaniu pizzy a szczególnie ciasta
pomimo małej ilości składników ważne jest doświadczenie, które trzeba zdobywać często metodą prób i błędów.
Ceny są bardzo przystępne, można zamówić albo kawałek (pizza al taglio) albo całą pizzę (pizza tonda) z łopaty :D. Ciekawa sprawa to podane składniki z których przygotowują ciasto na pizzę, i tak w Roma-Lazio ciasto składa się z : mąki, wody, drożdży, soli, cukru, oliwy z oliwek. Zauważyłem również, że mozzarella ,którą dodają do pizzy jest trochę inna niż u nas. Jest jak ta żółta u nas już starta tylko, że bardziej wilgotna.
Jutro zapytam co to dokładnie jest - jedno jest pewne nic seropodobnego.
Pizza al taglio, czyli pizza sprzedawana na kawałki jest robiona na długich deskach - to znaczy na nich układane jest ciasto - tak o tym piszę bo to dość ciekawie wygląda :).Polecam tą pizzerię strudzonemu, bądź niestrudzonemu turyście, który znajdzie się w pobliżu stacji metra Furio Camillo lub Colli Albani w Rzymie i chciałby coś zjeść w dobrej cenie. Chyba, że chcecie aby wam dowieźli - też można ;) i za darmo w granicach miasta.

Pizzeria Roma-Lazio
Via Delle Cave, 20 - Roma
tel. 06-78-10-623
     329-72-58-382
tuż po otwarciu ale już coś jest przygotowanerobi się pyszna pizza.......


chwilę później jest nasza margherita!

Niebawem kolejna relacja... :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz